Seljavalud

Materjalid sellel veebisaidil on üldharidusliku sisuga ja ainult informatsiooniks. Informatsiooni, mida sa loed sellelt veebisaidilt, ei saa asendada meditsiinitöötajaga. Alati tuleb rääkida oma arstiga Teie probleemide diagnoosimiseks ja raviks . 

Jätke endale meelde, et eelkõige on seljavalu Teie oma, mitte Teie arsti oma.  
Selja- kaelavaludega on parem toime tulla kui asute oma probleemi koos arstiga lahendama.

Järjest rohkem noori inimesi pöördub arsti poole alaselja ja kaelavaludega. Valud tugi-liikumisaparaadis on paljudel juhtudel kroonilist laadi, sagedaste ägenemistega. Aastatepikkuse kogemuse põhjal on märgata teatud tendentsi; esmalt tekkinud alaseljavaludele lisanduvad hiljem probleemid kaela ja õlavöötme piirkonnas ja vastupidi. Ajaliselt kulgeb taoline protsess 1-2-3 aastat. Esmaselt tekkinud kaelaosa valu-sündroomide korral tekivad haiguslikud muutused alaseljas võrdlemisi kiiresti. Viimane seos esineb kõige eredamalt sundasendis töötajatel, kelle tööülesanded on seotud järjepideva arvutikasutamisega üle 5-6 tunni päevas.

Loe edasi...

Et paremini mõita seljavalusid on vajalik teada kuidas on meie lülisammas ehitatud.
Inimese selg kujutab endast elus kudede keerukat kooslust. Rikkaliku verevarustusega selja ülesandeks on kaitsta organismi kõige olulisemat närviteed so. seljaaju. Lülisammas koosneb omavahel liigeste abil seonduvatest lülidest ja kõhretest, mida ümbritseb ja hoiab paigal lihaste, kõõluste ja sidemete võrgustik. Selline ehitus annab seljale ühteaegu nii tugevuse kui ka painduvuse. Tegemist on väga keeruka ja täpse konstruktsiooniga. Just selline ehitus muudabki selja pingetele, ülekoormuse ja vigastuste suhtes vastuvõtlikuks.

Loe edasi...

Selja- ja kaelavalud on arenenud riikides üks sagedasemaid kaebusi, millega arsti poole pöördutakse.Neis, kes pidevalt või ajuti ebameeldiva tuima valu all kannatavad, tekitab see pahameelt, et arstid ei tea alati seljavalude põhjusi ja ei ole võimalik vakude põhjust kindlaks teha. Seljavalusid saab grupeerida nende põhjustaja abil. Millisest struktuurist lähtuvad valus          

Loe edasi...